Czy można wejść na budowę mieszkania – mieszkanie od dewelopera

Czy może być ważniejsza i bardziej znacząca w życiu człowieka chwila niż kupno mieszkania? Nie tylko jest to ogromna inwestycja, która często wiąże się z kredytem na dużą część życia, lecz przede wszystkim oznacza jego ustabilizowanie. Nic więc dziwnego, że wielu inwestorów chce jak najszybciej wejść do mieszkania i obejrzeć je jeszcze podczas budowy. Czy jest to możliwe?

Czy można wejść do mieszkania podczas jego budowy?

 

Każdy doskonale wie, że przeprowadzając odbiory mieszkań w Warszawie inwestorzy i wynajęci specjaliści poruszają się po budynku, w którym wszelkie prace zostały już zakończone. Jest to więc całkowicie bezpieczne i nic nikomu nie grozi. Co jednak w sytuacji, gdy zechce się wejść do niego, gdy jeszcze będzie trwała budowa, a wokoło pełno będzie pracowników i sprzętu budowlanego? Czy jest to w ogóle możliwie, zanim przeprowadzić się odbiór mieszkania?

Jak się okazuje tak, można wejść na budowę i zajrzeć do mieszkania, które się kupiło lub dopiero ma się zamiar kupić. Często taki właśnie zabieg stosują sprzedawcy, aby zachęcić potencjalnych inwestorów do zakupu.

Jak przygotować się do wejścia na budowę?

Choć wejście do jeszcze budowanego budynku jest możliwe, to pamiętać jednak trzeba, że wymaga to odpowiedniego przygotowania. O czym więc należy w tym wypadku wiedzieć? Na uwadze trzeba mieć to, że wejście na budowę możliwe jest jedynie wtedy, gdy budynek osiągnie stan surowy, czyli wykonane będą okna i dach. Co więcej, wejść mogą tylko osoby pełnoletnie.

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby na takie wejście odpowiednio wcześnie się umówić. Najlepiej więc zadzwonić do przedstawiciela firmy deweloperskiej, który prowadzi sprzedaż mieszkań i z nim taką wizytę uzgodnić. Co prawda można umówić się w ciągu dnia, lecz warto wykorzystać wyznaczone do tego dni otwarte. W trakcie ich trwania na budowie nie będą prowadzone żadne prace więc i stopień bezpieczeństwa będzie wyższy.

Po dotarciu na budowę pamiętać trzeba o tym, aby zawsze mieć na głowie otrzymany kask, a także, aby stosować się do zaleceń pracownika dewelopera.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *