Jak usunąć tynk żywiczny ze ścian w domu

Kiedy próbujesz usunąć tynk żywiczny ze ścian w domu, musisz wybrać odpowiednią technikę do pracy. Istnieje wiele różnych metod, które można wykorzystać, w tym żywice jonowymienne, Rock lath i limewash. Niezależnie od tego, której metody używasz, konieczne jest, aby zrobić odpowiednie przygotowanie i postępować zgodnie z instrukcjami. W przeciwnym razie, możesz skończyć robiąc więcej szkód niż pożytku.

żywice jonowymienne

Można bezpiecznie usunąć tynk jonowymienny ze ściany w domu, o ile procedura jest prowadzona w sposób, który nie jest szkodliwy dla otaczającej struktury. W niektórych przypadkach może być konieczne, aby przywrócić historyczne materiały, które obejmują kościoły, posągi, a nawet historyczne murale. Aby pomóc Ci określić, czy ten rodzaj procesu renowacji jest odpowiedni dla Twojego domu, wymieniliśmy kilka wskazówek poniżej.

Podczas procesu nakładania kleju, żywica jonowymienna absorbuje śladowe ilości żelaza. Kiedy ten metal osiąga pewne stężenie, utlenia się i wytrąca jako tlenek żelaza. Sama żywica nie usuwa skutecznie zanieczyszczenia żelazem, ale może pomóc w usunięciu metalu. Niezbędne jest płukanie wsteczne. Jednak solanka i ałun nie usuwają tego zanieczyszczenia żelazem. Proces płukania wstecznego jednostki wymiany musi być wykonywany regularnie, aby go usunąć.

Jeśli masz system wymiany jonowej w swoim domu, powinieneś wiedzieć, że firmy uzdatniające wodę używają dezynfekcji w procesie. Jeśli woda jest traktowana chlorem lub innymi środkami dezynfekującymi, wtedy nie przyczyni się do rozwoju bakterii. Jednak nieuzdatniona woda może. Jeśli zauważysz fouling, to powinieneś wyczyścić żywicę zanim się zbytnio zabrudzi. Zanieczyszczone miejsce należy oczyścić i ponownie oddać do użytku.

Łata kamienna

W procesie usuwania tynku żywicznego ze ścian należy pamiętać, że czas potrzebny do usunięcia tynku jest bardzo zróżnicowany. Na etapie mieszania tynkarz może dodać przyspieszacz, aby przyspieszyć proces. Zwykle robi się to w zimny dzień lub w przypadku niewielkiej pracy. Ważne jest, aby podczas całego procesu chronić skórę i oczy przed jakimkolwiek kontaktem z produktem.

Generalnie proces usuwania tynku żywicznego ze ścian w domu zależy od rodzaju i stopnia zabrudzenia elewacji. Jeśli elewacja wykonana jest z tynku mineralnego, czyszczenie możliwe jest za pomocą domowych środków. W przypadku tynku silikonowego metody czyszczenia są delikatne. Ale jeśli chodzi o tynk z żywicy syntetycznej, należy podjąć specjalne środki. Podobnie jak w przypadku innych form tynku, usuwanie materiału jest procesem delikatnym, dlatego ważne jest podjęcie odpowiednich kroków.

Aby usunąć tynk żywiczny ze ścian w domu, należy najpierw pozbyć się starej farby i plamy. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac dekoratorskich, musisz upewnić się, że ściany są czyste i stabilne. Proces czyszczenia i dekorowania ścian przy użyciu materiału może być również bardzo uciążliwy. Z tego powodu warto zacząć od prostych kroków i przepracować swoją drogę przez różne produkty i rozwiązania.

gips

Aby usunąć tynk żywiczny ze ścian w domu, trzeba najpierw zacząć od usunięcia wszystkich luźnych resztek. Jeśli ściany są w dobrym stanie, można zeskrobać istniejącą powłokę za pomocą metalowego skrobaka. Gdy ściana jest już gładka i czysta, możesz następnie użyć nylonowej szczotki, aby usunąć cały kurz. Za pomocą gąbki można również usunąć wszelkie osady wapienne, które mogą być obecne. Wreszcie, należy pozwolić ścianie wyschnąć przed malowaniem go.

Jeśli dom ma stare fasady, tynk może się zabrudzić z czasem. Aby usunąć stary tynk, można użyć myjki wysokociśnieniowej, aby zdmuchnąć stary materiał i wmieszać nowy tynk. Ważne jest, aby uważać, aby nie zeskrobać żadnych kawałków zewnętrznej skóry, ponieważ spowoduje to zanieczyszczenie nowego tynku. Korzystanie z myjki wysokociśnieniowej jest jednym z najlepszych sposobów na usunięcie tynku żywicznego ze ścian w domu.

W uzupełnieniu do usuwania luźnego materiału ze ścian, można również użyć metalowych koralików narożnych. Metalowe koraliki narożne mają dobrą jakość kleju i są idealne do stosowania w narożnikach. Podczas usuwania starego tynku, upewnij się, że końcówki metalowych koralików narożnych są cięte pod kątem. Należy je przyciąć jak najbliżej siebie, aby końcówki nie zachodziły na siebie. Następnie przykryj odsłonięty metalowy koralik narożny tynkiem, tworząc prosty, czysty narożnik.

Obróbka żywiczna

Jeśli chcesz usunąć tynk żywiczny ze ściany w swoim domu, musisz przestrzegać pewnych procedur. Po pierwsze, upewnij się, że ściany są suche. Następnie trzeba skropić je wodą, aż staną się śliskie. Teraz trzeba użyć mokrej szczotki filcowej lub kielni, aby wygładzić wszelkie szorstkie warstwy i spłaszczyć wszelkie pęcherzyki powietrza. Powtórz te kroki dla każdego pokoju w domu.

Następnie musisz zmierzyć i wyciąć metalowy koralik narożny do dokładnego rozmiaru ściany. Powinien być zwymiarowany w taki sposób, że nie wypacza się ani nie zgina. Upewnij się, że końcówki koralika są cięte pod kątem. Następnie ostrożnie umieść je tak, aby nie zachodziły na siebie. Gdy już usuniesz stary tynk, musisz nałożyć nowy. Pamiętaj, aby nie dotykać pobliskich ścian. Pozostałości, które się z nim wiążą, zanieczyszczą kolejną mieszankę.

Musisz również pamiętać o tym, aby używać tylko naturalnych produktów. Nie używaj płynu do mycia naczyń ani innego rodzaju środków czyszczących. Ponieważ te chemikalia mogą zaszkodzić tynkowi, nie powinno się ich używać do regularnego czyszczenia elewacji. Możesz również użyć substancji biodegradowalnych i ciepła do zwalczania pleśni i glonów. Musisz uważać, aby nie uszkodzić zewnętrznej skóry ścian – może to prowadzić do wielu problemów.

Odmalowywanie

Istnieje kilka metod, które możesz wykorzystać do czyszczenia ścian w swoim domu. Jednak proces, który wybierzesz, zależy od rodzaju tynku, jaki posiadasz. Jeśli masz elewację mineralną, do jej czyszczenia możesz użyć prostego środka domowego. Jeśli jednak Twoje ściany są wykonane z żywicy syntetycznej, będziesz musiał podjąć specjalne środki ostrożności. Myjka wysokociśnieniowa pomoże Ci usunąć starą warstwę tynku. Po zakończeniu tego procesu powinieneś wymieszać nowy tynk z powierzchnią.

Po nałożeniu pierwszej warstwy nowego tynku, tynkarz powinien odczekać kilka dni na związanie materiału. Druga warstwa nazywana jest obijaniem. Proces ten przypomina malowanie wałkiem i polega na zastosowaniu niewielkiego nacisku pacą trzymaną płasko przy ścianie. Efektem będzie warstwa pokostów przypominających farbę, pokrywająca całą powierzchnię. Po usunięciu starego tynku, tynkarz powinien oczyścić narzędzia.

W niektórych przypadkach lepiej jest zatrudnić robotnika do usunięcia uszkodzonego tynku ze ścian Twojego domu. Biorąc czas, aby dokładnie sprawdzić wszystkie obszary zapewni, że nowa ściana jest wolny od globs tynku, który będzie przeszkadzać podłogi, krawędzie koralik narożny lub wykończenia. Proces powinien być zakończony, gdy związek wyschnie całkowicie. Jeśli masz jakieś resztki związku, możesz użyć grubego papieru ściernego, aby je wyrównać.

Profesjonalny tynkarz

Zatrudnienie profesjonalnego tynkarza do wykonania pracy to świetny pomysł, jeśli chcesz mieć gładką, nieskazitelną powierzchnię w całym domu. Są one wykwalifikowane w produkcji gładkich ścian i mogą nawet produkować dekoracyjne formowanie 3D na ścianach. Małe pokoje są również trudne do tynku, ponieważ profesjonalista potrzebuje wystarczająco dużo miejsca, aby poruszać się i używać swoich narzędzi. Ponadto, większe pokoje będą kosztować więcej niż małe. Tak więc, jeśli chodzi o wynajęcie tynkarza, upewnij się, że pokój jest wystarczająco duży, aby mogli skutecznie wykonywać swoją pracę.

Profesjonalny tynkarz zacznie od stworzenia gładkiej powierzchni poprzez zastosowanie warstwy bazowej o grubości około 2 mm. Skupi się on na zapewnieniu gładkiej powierzchni i użyje do tego celu czystej kielni. Po zakończeniu tej warstwy, ekspert tynkarz doda drugą warstwę o połowę grubszą od pierwszej. Gdy druga warstwa jest kompletna, fachowiec tynkarz nakłada ostatnią gładką warstwę tynku za pomocą kielni. On będzie stosować ciśnienie do powierzchni, gdy jest jeszcze lepki, tak, że może wyeliminować wszelkie dziury lub grzbiety, które mogły powstać z pierwszej warstwy.

Tynkowanie było powszechną praktyką w domu przed 1950 roku. Tynkowanie polegało na przybijaniu pasków poziomo w poprzek ćwieków ściennych i pokrywaniu ich tynkiem. Następnie nakłada się kolejną warstwę tynku, która jest znana jako warstwa forniru lub brązowa powłoka. Po wyschnięciu tej warstwy tynkarz może nałożyć nową warstwę tynku. W rezultacie otrzymamy gładką, równą powierzchnię.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *