Zalecane wymiary okien garażowych – jakie okna wybrać

Wybierając odpowiednie rozmiary okien do garażu, należy wziąć pod uwagę wygląd garażu, a także potrzeby w zakresie prywatności. Im bardziej nieprzezroczyste szkło, tym bardziej widok z zewnątrz jest przesłonięty. Z drugiej strony, bardziej półprzezroczyste szkło pozwala więcej światła do garażu. Rodzaj szkła wybierzesz będzie znacznie wpływać na ogólny wygląd garażu i może nawet zrobić ogromną różnicę w prywatności domu.

Standardowe rozmiary okien

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą starych okien garażowych, będziesz szczęśliwy, aby wiedzieć, że istnieją pewne standardowe rozmiary okien garażowych dostępne. Rozmiary okien różnią się od producenta do producenta, więc będziesz musiał zrobić trochę badań przed wyborem okna. Najczęstsze rozmiary są wskazane poniżej. Możesz również być w stanie znaleźć wykres, który porównuje rozmiary kilku różnych marek okien. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego rozmiaru, zadzwoń do sprzedawcy, a on z przyjemnością pomoże.

Szorstkie otwarcie okna to pomiar od wewnątrz do zewnątrz, z półcalowym dodatkiem na kołnierz i pion. Okna dwuskrzydłowe są najczęściej spotykanym typem i są dostępne w wielu standardowych rozmiarach. Oprócz przybliżonego pomiaru otwarcia, okna dwuskrzydłowe występują w różnych stylach i rozmiarach. Dla Twojego odniesienia, są one w różnych rozmiarach od 24 cali do 96 cali szerokości.

Pomiar okna jest wskazany przez liczbę na etykiecie. Całe numery wskazują szerokość i wysokość okna, ale rzeczywisty pomiar jest zwykle pół cala lub więcej mniej. Ten dodatek daje instalatorowi wystarczająco dużo miejsca, aby wypoziomować okno i prawidłowo je zamocować. Zazwyczaj standardowy rozmiar okna to 30 cali szerokości na 36 cali wysokości, choć niektóre modele mają nieco inne wymiary. Rozmiar okna jest również oznaczony przez jego producenta.

Odmiany

Jeśli planujesz zainstalować nowe okna garażowe, powinieneś wiedzieć, że okna dwuskrzydłowe są najbardziej popularnym typem. Dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów, pasują do potrzeb niemal każdego garażu. Te okna nie wychylają się na zewnątrz, ale zamiast tego podnoszą lub opuszczają skrzydło okienne. Są one ekonomiczną opcją, która może pasować do stylu architektonicznego garażu. Oprócz piękna ich projektowania, te okna mogą również dodać wentylacji i naturalnego oświetlenia do garage.

Materiały używane do okien garażowych mogą być przyciemniane, oszronione lub stałe. Przyciemniane szkło pomaga zmniejszyć ciepło i może częściowo zablokować promienie ultrafioletowe. Tego typu okna zwiększają również prywatność. Mogą być również barwione lub żwirowane, aby poprawić wygląd garażu. Popularne jest również szkło trawione klasy satynowej. Wygląd tego typu okien zależy od ich grubości i intensywności odbicia. Ogólnie rzecz biorąc, szkło szronione pozwoli na więcej światła niż szkło nieprzezroczyste, więc należy je dokładnie rozważyć.

Okna jednopanelowe są mniej energooszczędne niż okna dwupanelowe. Również, okna akrylowe są bardziej prawdopodobne, aby zarysować niż prawdziwe szkło. Materiały ramowe powinny być rozważone, jak również. Polipropylen jest materiałem wysokiej jakości i nie blaknie. Dopasowane wykończenie może dodać jednolity wygląd do okien, zbyt. W ten sposób garaż będzie wyglądał jednolicie. Jeśli nie czujesz się komfortowo z wyglądem swoich okien, nie wahaj się rozważyć różnych kolorów.

Style

Najczęstszym stylem okna garażowego jest okno dwuskrzydłowe. Są one dostępne w praktycznie każdym kolorze, rozmiarze i materiale. Są zarówno atrakcyjne, jak i opłacalne. Nie huśtają się na zewnątrz, ale zamiast tego otwierają się przez podniesienie lub obniżenie skrzydła okiennego. Okna dwuskrzydłowe zapewniają odpowiednią wentylację i naturalne oświetlenie garażu, jednocześnie uzupełniając styl i detale architektoniczne domu. Aby uzyskać jak najwięcej z okna dwuskrzydłowego, należy rozważyć jego zalety i wady.

Okna drzwi garażowych są dostępne w różnych kształtach. W zależności od wielkości otworu, można wybrać okno, które pozwala najwięcej światła, aby wejść do garażu przy zachowaniu prywatności. Okna w standardowym stylu mają kwadratowe kształty, które ustawiają się w rzędzie u góry bramy garażowej. Jeśli jednak wolisz tradycyjny wygląd, możesz wybrać okno o prostokątnym kształcie. Półokrągłe cięcie szkła może być umieszczone w górnej części i sparowane z innym półokręgiem.

Istnieją różne style okna garażowego, w tym lustrzane, oszronione i bez przyciemnienia. Możesz wybrać od bez odcienia do prawie nieprzezroczyste. Niektóre okna garażowe pochodzą z dekoracyjnym oknem, które łapie oko przechodniów. Niezależnie od stylu, będziesz chciał wybrać okno drzwi garażowych, które koordynuje się z resztą projektu domu na zewnątrz. To pomoże Ci zachować historyczny urok domu i sprawi, że będzie wyglądać jak część domu.

Koszt

Okna garażowe to świetny sposób na dodanie naturalnego światła do garażu. Niektórzy ludzie decydują się nie mieć okna i iść bez dodatkowych kosztów, ale inni cieszyć się światłem, które zapewniają. Okna garażowe mogą kosztować od 100 do 600 dolarów za okno, ale można również uzyskać świetliki, które działają równie dobrze. Koszt instalacji świetlika zazwyczaj waha się od 140 do 331 dolarów. Możesz uwzględnić koszt okna w kosztach pracy ramki.

Jeśli chodzi o koszt okien garażowych, ważne jest, aby rozważyć korzyści i styl okna, które wybierzesz. Rozważ wygląd, który próbujesz osiągnąć poprzez wymianę panelu drzwi. Okno garażowe może dodać wartość do domu, zapewniając jednocześnie prywatność. Dla tych, którzy chcą prywatności, rozważ zainstalowanie przyciemnianych okien na drzwiach garażowych. Aby pomóc Ci zdecydować, który styl jest odpowiedni dla Twojego garażu, rozważ następujące wskazówki. Po wybraniu stylu, zdecyduj, ile jesteś skłonny wydać.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na koszt okien garażowych jest ich bezpieczeństwo. Okna garażowe mogą być łatwe do złamania, więc narażają właścicieli domów na ryzyko bezpieczeństwa. Dodatkowo, okna są często bardziej estetyczne, ale nie są tak bezpieczne. Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa jest zalecana dla okien garażowych. Mądrze jest również rozważyć osłonę okna, ponieważ zapewniają one dodatkową prywatność. I wreszcie, należy rozważyć rodzaj okna garażowego, które chcesz. Istnieje wiele stylów i typów do wyboru.

Bezpieczeństwo

Twoje okna garażowe i drzwi mogą wydawać się dobrym miejscem do przechowywania cennych rzeczy. Jednak są one również łatwym celem dla potencjalnych złodziei, którzy zaglądają, aby zobaczyć, nad czym pracujesz. Mroźna folia okienna to świetny sposób na uniknięcie podglądania okien, natomiast otwieracz drzwi garażowych może być na tyle inteligentny, by monitorować Twoją aktywność. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na folię okienną, możesz zainwestować w kamerę bezpieczeństwa.

Włamywacze nie są głupi i wykorzystają każdą okazję, aby włamać się do garażu. Szczególnie jeśli przechowujesz w garażu wartościowe przedmioty, będą skłonni podjąć większe ryzyko, aby się włamać. Tak więc, jeśli rozważasz zainstalowanie okien i drzwi garażowych, rozważ zainwestowanie w materiały wysokiej jakości, aby chronić swoje cenne przedmioty. Pamiętaj też, żeby przez nie nie zaglądać. Ale jeśli masz kosztowności, możesz użyć pasków bezpieczeństwa i kratek, aby je chronić.

Okna i drzwi garażowe są w kilku różnych typach. Niektóre są hartowane, izolowane lub wykonane z normalnego szkła. Inne są wykonane z poliwęglanu lub tworzywa sztucznego akrylowego. Okna plastikowe mają tendencję do bycia bardziej trwałymi niż zwykłe szkło, i ważą mniej niż tej samej wielkości kawałek szkła. Można również zdecydować się na szkło laminowane, które jest pięciokrotnie mocniejsze niż szkło standardowe. Szkło hartowane roztrzaska się na mały, tępy kawałek w razie wypadku.

Sizing

Głównym celem okna garażowego jest wpuszczenie światła i powietrza do przestrzeni. Podczas gdy okna markizowe i okna skrzynkowe są wspólnym wyborem, nie pasują do wszystkich typów garaży. Asher Lasting Exteriors wyjaśnia, Casement okna składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz na osi pionowej. Skrzydła są dostępne w kilku konfiguracjach lite. Są one idealne dla garaży z wyższymi ścianami.

Pomimo tych zalet, wady okien garażowych są nieliczne i niewielkie. Większość właścicieli domów, którzy decydują się na te okna, robią to, ponieważ zwiększają atrakcyjność ich nieruchomości. Ale główną wadą jest to, że są one podatne na włamania, więc ważne jest, aby rozważyć potencjalne ryzyko przed inwestowaniem w oknach garażowych. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tych obaw jest rozważenie stylu i kosztów tych okien. Niektóre style będą komplementować projekt domu, podczas gdy inne będą tylko dodawać do czynnika annoyance.

Wraz ze standardowymi oknami garażowymi mają ograniczone możliwości, niestandardowe okna cięte pochodzą z nieograniczonymi możliwościami. Te okna mogą być cięte w dowolnym kształcie i może zintegrować się z drzwiami garażowymi. Dodatkowo, można zorganizować różne kształty i rozmiary okien w poziomych lub pionowych rzędach, lub zawierać łuki. Aby uzyskać bardziej stylowy wygląd, można dodać pasujące wykończenie do drzwi i okna garażowego. Istnieje również wiele innych opcji dostępnych w celu dopasowania do istniejącego projektu domu.

Recommended Dimensions of Garage Windows – What Windows to Choose

Wybierając odpowiednie rozmiary okien do garażu, należy wziąć pod uwagę wygląd garażu, a także potrzeby związane z prywatnością. Im bardziej nieprzezroczyste szkło, tym bardziej widok z zewnątrz jest przesłonięty. Z drugiej strony, bardziej półprzezroczyste szkło pozwala więcej światła do garażu. Rodzaj szkła wybierzesz będzie znacznie wpływać na ogólny wygląd garażu i może nawet zrobić ogromną różnicę w prywatności domu.

Standardowe rozmiary okien

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą starych okien garażowych, będziesz szczęśliwy, aby wiedzieć, że istnieją pewne standardowe rozmiary okien garażowych dostępne. Rozmiary okien różnią się od producenta do producenta, więc będziesz musiał zrobić trochę badań przed wyborem okna. Najczęstsze rozmiary są wskazane poniżej. Możesz również być w stanie znaleźć wykres, który porównuje rozmiary kilku różnych marek okien. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego rozmiaru, zadzwoń do sprzedawcy, a on z przyjemnością pomoże.

Szorstkie otwarcie okna to pomiar od wewnątrz do zewnątrz, z półcalowym dodatkiem na kołnierz i pion. Okna dwuskrzydłowe są najczęściej spotykanym typem i są dostępne w wielu standardowych rozmiarach. Oprócz przybliżonego pomiaru otwarcia, okna dwuskrzydłowe występują w różnych stylach i rozmiarach. Dla Twojego odniesienia, są one w różnych rozmiarach od 24 cali do 96 cali szerokości.

Pomiar okna jest wskazany przez liczbę na etykiecie. Całe numery wskazują szerokość i wysokość okna, ale rzeczywisty pomiar jest zwykle pół cala lub więcej mniej. Ten dodatek daje instalatorowi wystarczająco dużo miejsca, aby wypoziomować okno i prawidłowo je zamocować. Zazwyczaj standardowy rozmiar okna to 30 cali szerokości na 36 cali wysokości, choć niektóre modele mają nieco inne wymiary. Rozmiar okna jest również oznaczony przez jego producenta.

Odmiany

Jeśli planujesz zainstalować nowe okna garażowe, powinieneś wiedzieć, że okna dwuskrzydłowe są najbardziej popularnym typem. Dostępne w szerokiej gamie kolorów i materiałów, pasują do potrzeb niemal każdego garażu. Te okna nie wychylają się na zewnątrz, ale zamiast tego podnoszą lub opuszczają skrzydło okienne. Są one ekonomiczną opcją, która może pasować do stylu architektonicznego garażu. Oprócz piękna ich projektowania, te okna mogą również dodać wentylacji i naturalnego oświetlenia do garage.

Materiały używane do okien garażowych mogą być przyciemniane, oszronione lub stałe. Przyciemniane szkło pomaga zmniejszyć ciepło i może częściowo zablokować promienie ultrafioletowe. Tego typu okna zwiększają również prywatność. Mogą być również barwione lub żwirowane, aby poprawić wygląd garażu. Popularne jest również szkło trawione klasy satynowej. Wygląd tego typu okien zależy od ich grubości i intensywności odbicia. Ogólnie rzecz biorąc, szkło szronione pozwoli na więcej światła niż szkło nieprzezroczyste, więc należy je dokładnie rozważyć.

Okna jednopanelowe są mniej energooszczędne niż okna dwupanelowe. Również, okna akrylowe są bardziej prawdopodobne, aby zarysować niż prawdziwe szkło. Materiały ramowe powinny być rozważone, jak również. Polipropylen jest materiałem wysokiej jakości i nie blaknie. Dopasowane wykończenie może dodać jednolity wygląd do okien, zbyt. W ten sposób garaż będzie wyglądał jednolicie. Jeśli nie czujesz się komfortowo z wyglądem swoich okien, nie wahaj się rozważyć różnych kolorów.

Style

Najczęstszym stylem okna garażowego jest okno dwuskrzydłowe. Są one dostępne w praktycznie każdym kolorze, rozmiarze i materiale. Są zarówno atrakcyjne, jak i opłacalne. Nie huśtają się na zewnątrz, ale zamiast tego otwierają się przez podniesienie lub obniżenie skrzydła okiennego. Okna dwuskrzydłowe zapewniają odpowiednią wentylację i naturalne oświetlenie garażu, jednocześnie uzupełniając styl i detale architektoniczne domu. Aby uzyskać jak najwięcej z okna dwuskrzydłowego, należy rozważyć jego zalety i wady.

Okna drzwi garażowych są dostępne w różnych kształtach. W zależności od wielkości otworu, można wybrać okno, które pozwala najwięcej światła, aby wejść do garażu przy zachowaniu prywatności. Okna w standardowym stylu mają kwadratowe kształty, które ustawiają się w rzędzie u góry bramy garażowej. Jeśli jednak wolisz tradycyjny wygląd, możesz wybrać okno o prostokątnym kształcie. Półokrągłe cięcie szkła może być umieszczone w górnej części i sparowane z innym półokręgiem.

Istnieją różne style okna garażowego, w tym lustrzane, oszronione i bez przyciemnienia. Możesz wybrać od bez odcienia do prawie nieprzezroczyste. Niektóre okna garażowe pochodzą z dekoracyjnym oknem, które łapie oko przechodniów. Niezależnie od stylu, będziesz chciał wybrać okno drzwi garażowych, które koordynuje się z resztą projektu domu na zewnątrz. To pomoże Ci zachować historyczny urok domu i sprawi, że będzie wyglądać jak część domu.

Koszt

Okna garażowe to świetny sposób na dodanie naturalnego światła do garażu. Niektórzy ludzie decydują się nie mieć okna i iść bez dodatkowych kosztów, ale inni cieszyć się światłem, które zapewniają. Okna garażowe mogą kosztować od 100 do 600 dolarów za okno, ale można również uzyskać świetliki, które działają równie dobrze. Koszt instalacji świetlika zazwyczaj waha się od 140 do 331 dolarów. Możesz uwzględnić koszt okna w kosztach pracy ramki.

Jeśli chodzi o koszt okien garażowych, ważne jest, aby rozważyć korzyści i styl okna, które wybierzesz. Rozważ wygląd, który próbujesz osiągnąć poprzez wymianę panelu drzwi. Okno garażowe może dodać wartość do domu, zapewniając jednocześnie prywatność. Dla tych, którzy chcą prywatności, rozważ zainstalowanie przyciemnianych okien na drzwiach garażowych. Aby pomóc Ci zdecydować, który styl jest odpowiedni dla Twojego garażu, rozważ następujące wskazówki. Po wybraniu stylu, zdecyduj, ile jesteś skłonny wydać.

Innym czynnikiem, który może wpłynąć na koszt okien garażowych jest ich bezpieczeństwo. Okna garażowe mogą być łatwe do złamania, więc narażają właścicieli domów na ryzyko bezpieczeństwa. Dodatkowo, okna są często bardziej estetyczne, ale nie są tak bezpieczne. Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa jest zalecana dla okien garażowych. Mądrze jest również rozważyć osłonę okna, ponieważ zapewniają one dodatkową prywatność. I wreszcie, należy rozważyć rodzaj okna garażowego, które chcesz. Istnieje wiele stylów i typów do wyboru.

Bezpieczeństwo

Twoje okna garażowe i drzwi mogą wydawać się dobrym miejscem do przechowywania cennych rzeczy. Jednak są one również łatwym celem dla potencjalnych złodziei, którzy zaglądają, aby zobaczyć, nad czym pracujesz. Mroźna folia okienna to świetny sposób na uniknięcie podglądania okien, natomiast otwieracz drzwi garażowych może być na tyle inteligentny, by monitorować Twoją aktywność. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na folię okienną, możesz zainwestować w kamerę bezpieczeństwa.

Włamywacze nie są głupi i wykorzystają każdą okazję, aby włamać się do garażu. Szczególnie jeśli przechowujesz w garażu wartościowe przedmioty, będą skłonni podjąć większe ryzyko, aby się włamać. Tak więc, jeśli rozważasz zainstalowanie okien i drzwi garażowych, rozważ zainwestowanie w materiały wysokiej jakości, aby chronić swoje cenne przedmioty. Pamiętaj też, żeby przez nie nie zaglądać. Ale jeśli masz kosztowności, możesz użyć pasków bezpieczeństwa i kratek, aby je chronić.

Okna i drzwi garażowe są w kilku różnych typach. Niektóre są hartowane, izolowane lub wykonane z normalnego szkła. Inne są wykonane z poliwęglanu lub tworzywa sztucznego akrylowego. Okna plastikowe mają tendencję do bycia bardziej trwałymi niż zwykłe szkło, i ważą mniej niż tej samej wielkości kawałek szkła. Można również zdecydować się na szkło laminowane, które jest pięciokrotnie mocniejsze niż szkło standardowe. Szkło hartowane roztrzaska się na mały, tępy kawałek w razie wypadku.

Sizing

Głównym celem okna garażowego jest wpuszczenie światła i powietrza do przestrzeni. Podczas gdy okna markizowe i okna skrzynkowe są wspólnym wyborem, nie pasują do wszystkich typów garaży. Asher Lasting Exteriors wyjaśnia, Casement okna składają się z dwóch skrzydeł, które otwierają się na zewnątrz na osi pionowej. Skrzydła są dostępne w kilku konfiguracjach lite. Są one idealne dla garaży z wyższymi ścianami.

Pomimo tych zalet, wady okien garażowych są nieliczne i niewielkie. Większość właścicieli domów, którzy decydują się na te okna, robią to, ponieważ zwiększają atrakcyjność ich nieruchomości. Ale główną wadą jest to, że są one podatne na włamania, więc ważne jest, aby rozważyć potencjalne ryzyko przed inwestowaniem w oknach garażowych. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tych obaw jest rozważenie stylu i kosztów tych okien. Niektóre style będą komplementować projekt domu, podczas gdy inne będą tylko dodawać do czynnika annoyance.

Wraz ze standardowymi oknami garażowymi mają ograniczone możliwości, niestandardowe okna cięte pochodzą z nieograniczonymi możliwościami. Te okna mogą być cięte w dowolnym kształcie i może zintegrować się z drzwiami garażowymi. Dodatkowo, można zorganizować różne kształty i rozmiary okien w poziomych lub pionowych rzędach, lub zawierać łuki. Aby uzyskać bardziej stylowy wygląd, można dodać pasujące wykończenie do drzwi i okna garażowego. Istnieje również wiele innych opcji, które można dopasować do istniejącego projektu domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *