Lokalizacja szamba podczas budowy domu

Zbiorniki septyczne mogą być niebezpieczne, więc jeśli to możliwe, trzymaj je z dala od drogi. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, których należy przestrzegać. Jeśli planujesz budowę domu, unikaj umieszczania zbiornika w pobliżu miejsc, w których planujesz chodzić, takich jak podjazd, chodnik czy patio. I jeśli to możliwe, upewnij się, że umieścisz zbiornik powyżej lustra wody.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z budowa-dom.info.pl

Otrzymanie szamba z budowy

Otrzymanie szamba z budowy jest ważne. Nieprawidłowy drenaż może osłabić skuteczność szamba, powodując jego backup. Tłuszcz z kuchni jest kolejnym źródłem ścieków zapychających rury. Tłuszcz nie rozkłada się łatwo i ostatecznie zatka kanalizację w dół rzeki, jeśli pozwoli się na jego nagromadzenie. Aby temu zapobiec, nie należy spłukiwać tłuszczu do kanalizacji. Zamiast tego, zbieraj go w pojemniku i usuń go z innymi odpadami spożywczymi.

Szamba różnią się wielkością. Mogą one wynosić od 1 000 do 2 000 galonów. Są one zaprojektowane tak, aby zatrzymywać surowe ścieki przez 48 godzin. Ciała stałe, które nie ulegają rozkładowi, będą unosić się na górze i osiadać na dnie, tworząc warstwę szumowin. Szlam i szumowiny muszą być wypompowywane co dwa do pięciu lat, w zależności od wielkości zbiornika. Jeśli te materiały nie zostaną usunięte na czas, może to spowodować uszkodzenie Twojego szamba.

Szamba to zamknięte przestrzenie i potencjalne zagrożenie. Podczas gdy większość zbiorników jest zaprojektowana, aby trwać przez 25 lat lub więcej, zbiorniki stalowe są podatne na korozję. Ta korozja może osłabić stal, co skutkuje upadkiem. Aby zapobiec wystąpieniu korozji, ważne jest, aby zainstalować trójniki i przegrody wokół zbiornika. Przegrody muszą być bezpiecznie przymocowane do zbiornika, aby uniknąć wycieku i uszkodzenia zbiornika.

Zachowanie szamba z obszarów, gdzie ludzie będą chodzić

Budowanie na szczycie szamba może stwarzać wiele problemów, w tym zakłócenia w budowie. Jeśli budynek znajduje się zbyt blisko szamba, może to doprowadzić do powstania rezerwuaru ścieków, którego naprawa może kosztować bardzo dużo pieniędzy. Jeśli to możliwe, buduj dodatek dalej od szamba. To sprawia, że budowa jest łatwiejsza.

Keeping szamba z obszarów, które ludzie będą chodzić podczas budowy domu jest szczególnie ważne w starszych domach. Podczas gdy większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że mają szambo, mogli zapomnieć o jego usunięciu po przeprowadzce. Jeśli tak się stanie, nowy właściciel nie będzie miał pojęcia, że stary zbiornik został kiedykolwiek usunięty. W takich przypadkach ważne jest, aby skontaktować się z miejskim i powiatowym biurem zezwoleń, aby upewnić się, że zbiornik został usunięty. W ten sposób nowi właściciele mogą być pewni, że nie naruszają ziemi.

Zbiornik septyczny znajduje się w miejscu, w którym odbiera wodę z domu. Ogólnie rzecz biorąc, pokrywa zbiornika jest około 12 do 16 cali od środka zbiornika. Utrzymanie szamba z obszarów, gdzie ludzie będą chodzić, jest kluczowe dla zapewnienia zdrowia wszystkich na nieruchomości. Jeśli zbiornik zostanie pozostawiony w miejscu, w którym ludzie będą chodzić, może stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu.

Unikanie szamba podczas budowy

Pierwszym krokiem do uniknięcia szamba podczas budowy domu jest sporządzenie mapy całego systemu. Oznacz każdą część za pomocą trwałych palików. Nie jeździć ani nie parkować ciężkich pojazdów nad szambem lub polem absorpcyjnym. Unikaj budowania konstrukcji, które zakryją pole absorpcyjne, ponieważ ograniczy to przepływ ścieków do zbiornika. Upewnij się, że zatrudnisz profesjonalistę do kontroli i naprawy wszelkich uszkodzeń.

Jeśli szambo znajduje się pod domem, powinno być zainstalowane przed włączeniem wody. Ten środek ostrożności jest przede wszystkim dlatego, że ulewne deszcze mogą spowodować puchnięcie wód gruntowych. Nawet jeśli zbiornik jest zakopany, może unosić się na wodzie i powodować szkody. Choć możliwe jest zakopanie go w ziemi, naprawa uszkodzeń jest kosztowna i czasochłonna.

W większości przypadków szambo znajduje się kilka metrów od domu. W wielu przypadkach rura odpływowa opuszcza ścianę domu pod kątem około 30 lub 45 stopni. Zbiornik jest zwykle około dwóch do czterech stóp pod powierzchnią ziemi. Rura odpływowa opuści dom pod kątem trzydziestu lub czterdziestu pięciu stopni. Jeśli szambo znajduje się w pobliżu budynku, jego identyfikacja może być trudna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *