Renowacja boazerii – przewodnik krok po kroku

W tym artykule omówimy, jak wykonać renowację boazerii. Projekt ten będzie obejmował kilka podstawowych kroków. Omówimy jak przygotować się do projektu, naprawić lub załatać dziury oraz przedłużyć boazerię o około 2/3 drogi w górę ściany. Ten artykuł został napisany dla tych, którzy szukają dodać piękny akcent do swoich ścian, nie wydając fortuny.

Renowacja boazerii – przewodnik krok po kroku

Boazeria to rodzaj leczenia ścian, który obejmuje dekoracyjne deski, panele lub listwy. Głównym celem tego typu pokrycia ścian jest wzmocnienie struktury i atmosfery pomieszczenia. Tradycyjnie, boazeria została zarezerwowana dla większych pomieszczeń i korytarzy. Istnieje jednak kilka rodzajów boazerii, które można zastosować w każdym pomieszczeniu w domu. Niektóre z tych zabiegów ściennych dodają rustykalny dotyk do wnętrza, podczas gdy inne wyglądają nowocześnie.

Przy instalowaniu boazerii, wykonaj pomiary. Weź pod uwagę wysokość sufitu i ramy drzwi, a także odległość od ściany. Następnie przytnij materiał na boazerię zgodnie ze swoimi pomiarami i wstępnie go dopasuj. Następnie umieść pionowe kulki co najmniej dwa cale od krawędzi każdego panelu, aby upewnić się, że kawałki są prawidłowo ułożone. Gdy kawałki są prawidłowo zainstalowane, można następnie pomalować je na ten sam kolor, co dolna ściana.

Po przygotowaniu niezbędnych materiałów, można rozpocząć renowację boazerii. Wybierz kolor farby, który pasuje do ścian, lub neutralny ton. Być może będziesz musiał najpierw zagruntować swoją boazerię. Aby uzyskać lepsze wyniki, skonsultuj się z malarzem specjalizującym się w boazerii. Jeśli twoja boazeria została uszkodzona przez wodę, rozważ pomalowanie jej na biało. Doda to czysty, świeży wygląd do twojego pokoju.

Przygotowanie do renowacji

Przed rozpoczęciem renowacji boazerii, musisz przygotować pokój do renowacji. Zmierz powierzchnię i podziel ją przez szerokość paneli boazerii. Zaokrąglij wszelkie ułamkowe odpowiedzi do najbliższej liczby całkowitej. Usuń wszelkie osłony gniazd i listwy przypodłogowe, a następnie zaznacz linię poziomu na podłodze. Linia ta powinna znajdować się na wysokości 32 i pół cala od podłogi. Następnie, będzie można określić wysokość paneli boazerii.

Jeśli planujesz zainstalować boazerię, zebrać swoje materiały i narzędzia, i starannie zmierzyć i oznaczyć panele. Upewnij się, że panele są wyrównane z linią poziomu i są około jednej szesnastki cala od sąsiedniej ściany. Jeśli robisz to sam, użyj gwoździ panelowych, aby zamocować je w miejscu. Pamiętaj, aby rozważyć wszelkie gniazdka elektryczne i przełączniki światła podczas planowania układu paneli boazerii.

Naprawa lub łatanie dziur w górnej części ściany

Aby naprawić lub załatać dziurę w górnej części ściany pokrytej boazerią, pierwszym krokiem jest przygotowanie ściany do naprawy. Następnie można nałożyć masę szpachlową, aby pokryć łatę. Można użyć szpachli do nakładania masy szpachlowej, upewniając się, że jest ona wciśnięta w ścianę. Po zastosowaniu związku, należy szlifować nową łatę lightly.

Jeśli próbujesz naprawić małą dziurę, należy najpierw dokładnie sprawdzić obszar dla wszelkich rur, przewodów lub gwoździ. Jeśli nie ma żadnych, można użyć noża do suchej zabudowy, aby powiększyć otwór poziomo. Unikaj wchodzenia głębiej niż cal w ścianę. Przed rozpoczęciem procesu łatania, pamiętaj, aby nosić maskę przeciwpyłową, okulary i rękawice.

Zależnie od wielkości i rodzaju otworu, proces ten może kosztować od 150 do 400 dolarów. Należy jednak zauważyć, że jeśli dziura jest większa, może być potrzebny wykonawca, aby go załatać. W każdym przypadku, łatka drywall będzie kosztować mniej niż łatka wykonana z gipsu. Koszt łaty będzie zależał od tego, ile związku będziesz potrzebował i ile warstw będziesz potrzebował.

Rozszerzenie boazerii 2/3 drogi w górę ściany

Przed zainstalowaniem boazerii, zacznij od wymiany wszelkich drzwi i listew okiennych. Użyj poziomu stolarskiego jako liniału i zaznacz ściany, aby je dopasować. Zainstaluj swoją boazerię tak, aby była równa z linią. Powinieneś zaznaczyć kołki ścienne lekko powyżej linii poziomu. Następnie przybij panele do ściany. Kontynuuj proces, aż cała ściana będzie pokryta.

Jeśli przedłużasz swoją boazerię o dwie trzecie drogi w górę ściany, pamiętaj, aby zostawić miejsce na szynę i parapety. Następnie, możesz przymocować listwę ramową i szynę na krzesła bezpośrednio do ściany. Nie montuj ich bezpośrednio do kołków! Alternatywnie, możesz użyć kleju i przybić je do powierzchni ściany.

Typowo, beadboard sięga dna górnych szafek kuchennych. Można jednak przyciąć boazerię na krótko, aby zmieściła się wokół okien. Jeśli używasz boazerii na ścianie zewnętrznej, powinieneś upewnić się, że jest ona równa z dolną częścią okna. Jeśli parapet jest wyższy niż dolna część boazerii, powinieneś ją skrócić.

Powinieneś być w stanie zobaczyć panele, które mogą dodać do wizualnego zainteresowania twojej ściany. Pamiętaj, że przedłużenie boazerii o 2/3 drogi w górę ściany nie wymaga idealnego układu. Raczej może być zabawą eksperymentowanie z różnymi układami i pomysłami projektowymi, aż znajdziesz taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Możesz przyciąć końce desek boazerii, aby wszystkie były tej samej szerokości.

Utrzymanie odległości między panelami i stosami

Przy renowacji boazerii, utrzymanie odległości między panelami i stosami w umyśle jest ważne, aby zapewnić najlepszy wynik. Panele są zazwyczaj 18 do 28 cali od siebie, ale ten pomiar może się nieco różnić, w zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia. Jeśli ściany są wąskie i chcesz, aby panele wyglądały na bardziej otwarte i przewiewne, powinieneś zostawić około trzech cali przestrzeni między nimi.

Dokładna odległość między panelami i palami jest ważna, aby uniknąć tworzenia szczelin lub widocznych szwów. Jeśli używasz tańszej piły, możesz użyć piły tarczowej i przeciąć obie szyny pod kątem 45 stopni. Następnie możesz spróbować dopasować drugą szynę metodą prób i błędów. Po zakończeniu cięcia, rozłóż panele i słupki w ich ostatecznych pozycjach na ścianie. Dokonaj wszelkich niezbędnych poprawek przed ich przyklejeniem.

Najlepiej jest zmierzyć się z tym projektem etapami, ponieważ będziesz musiał poczekać na wyschnięcie nowych materiałów. Jeśli to możliwe, podejmij ten projekt w sekcjach, abyś mógł przejść do innych części pokoju. Nie zapomnij rozważyć drzwi, ponieważ będzie to wymagało wymiany obudowy drzwi. Nie zapomnij również o zachowaniu odległości między panelami a słupkami podczas renowacji boazerii.

Instalacja boazerii tego samego dnia

Jeśli szukasz możliwości zainstalowania boazerii tego samego dnia, w którym malujesz ściany, masz szczęście. Malowanie ścian to świetny sposób na dodanie wartości do domu, a instalacja boazerii może ochronić go przed dalszymi uszkodzeniami. Zanim jednak zaczniesz instalować boazerię, musisz usunąć wszystkie listwy przypodłogowe ze ścian. Usuń również wszelkie włączniki światła i osłony gniazdek. Może być również konieczne załatanie dziur w górnej części ściany. Aby określić, ile boazerii trzeba będzie, znaleźć całkowitą liniową stopę kwadratową pokoju, a następnie pomnożyć go przez szerokość panelu, który jest zazwyczaj cztery stopy. Zaokrąglij ułamki do następnej liczby całkowitej. Gdy już wiesz, ile boazerii będziesz potrzebował, możesz obliczyć, ile paneli będziesz potrzebował.

Niezależnie od tego, czy instalujesz swoją nową boazerię tego samego dnia, czy następnego, ważne jest, aby uzyskać odpowiednie pomiary dla projektu. Zazwyczaj boazeria jest instalowana od lewej do prawej, ale możesz zacząć od jednego rogu pokoju i przejść do drugiego. Kiedy już zmierzysz wymiary ściany i ilość potrzebnej boazerii, zacznij ją instalować. Upewnij się, że każdy panel jest równo z linią poziomu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *