Jak określić, do jakiego miejsca odprowadzać wodę deszczową z rynny

Utrzymanie downspout luźne jest kluczem do zapobiegania wody z powrotem do góry i powodując bałagan. Po tym wszystkim, woda podąża ścieżką najmniejszego oporu, więc chcesz, aby przejść do miejsca, w którym będzie przynajmniej częściowo poza zasięgiem wzroku. Ponadto, upewnij się, że określisz, gdzie będziesz odprowadzać wodę deszczową z rynny, aby uniknąć gnicia drewna, owadów i water damage.

Ruty zbierają wodę deszczową

Możesz użyć rynien do zbierania wody deszczowej, ale nie musisz. W rzeczywistości można zbierać wodę deszczową z dachu bez instalowania rynien, zbyt. Aby zbierać wodę deszczową bez rynien, znajdź niski punkt na swoim dachu, który jest równoległy do nachylenia dachu. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest narożnik, ponieważ w tym miejscu prawdopodobnie będzie mały przepływ wody w ciągu dnia. Możesz nawet użyć beczek z deszczem, jeśli nie masz ogrodu na dachu.

Głównym zadaniem rynien jest zbieranie wody deszczowej, która kapie z nachylonego dachu i kierowanie jej do downspoutów, które kierują wodę pionowo od krawędzi dachu do ziemi. Specjaliści z branży budowlanej zdają sobie sprawę z wagi prawidłowego odprowadzania wody z budynków. Na przykład Międzynarodowy Kodeks Mieszkaniowy wymaga kontrolowanego gromadzenia odpływu z dachu w określonych miejscach. Jeśli nie przestrzegasz kodeksu, możesz go naruszyć.

Oprócz zbierania wody deszczowej, rynny kierują ją z dala od domu. Bez rynien, woda deszczowa może zmyć glebę otaczającą twój dom. Rynny utrzymują wodę deszczową z dala od fundamentów i zapobiegają powstawaniu kałuż, które umożliwiają rozmnażanie się owadów. Kiedy zainstalujesz rynny, będziesz cieszyć się spokojem i pięknym trawnikiem. A korzyści z rynien są nieskończone. Pomagają one chronić Twój dom przed kosztownymi szkodami wodnymi.

W zależności od rodzaju rynien, które posiadasz, możesz zbierać wodę deszczową do różnych celów. Na przykład, można użyć wody deszczowej zebranej z dachu domu, aby zapewnić wodę dla ogrodu, podczas gdy zbieranie wody deszczowej do toalety jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za wodę. Niektóre rynny są wyposażone w sita wstępne, aby wyłapać większe zanieczyszczenia zanim dotrą do systemu zbierania wody deszczowej. Dodanie rozdzielacza pierwszego spłukiwania może również pomóc uniknąć dostania się gruzu do zbiornika.

Downspouts przenoszą ją w dół

Downspouts to rury, które przenoszą wodę deszczową z rynny z dala od domu. Wiszą one kilka centymetrów nad fundamentem domu. Odległość tę można jednak skrócić, jeśli downspout odprowadza wodę bezpośrednio na grunt. Dostępnych jest kilka metod poprawy odprowadzania wody. Metody te obejmują użycie przedłużenia downspout, które mogą być podniesione podczas koszenia trawnika lub dołączenie bloku rozpryskiwania. Blok rozpryskiwania musi nachylenie z dala od domu, a nie w kierunku podjazdu. Woda deszczowa z downspout może zamarznąć w miesiącach zimowych. Korzystanie 4 cale rury PVC pomoże zapobiec temu problemowi.

A downspout jest pionowa rura, która jest podłączona do rynny. Jego celem jest przeprowadzenie wody z dala od domu i do podziemnego systemu odwadniania. Pomaga zapobiegać powodzi i problemów z fundamentami spowodowanych przez brak odpowiedniego drenażu. Można również wybrać przedłużenie downspout, że toczy się, gdy deszcz spada. Niemniej jednak, ten rodzaj rozszerzenia downspout powinny być instalowane tylko na ciężkich domach.

Jeden sposób, aby naprawić downspout jest do czyszczenia go. Jeśli jest zablokowany lub zatkany, to nie będzie nosić wodę prawidłowo z rynny i ostatecznie uszkodzić fundament. Może to również prowadzić do erozji i powodzi, które są zarówno szkodliwe dla zdrowia domu. Instalacja bloków splash pomoże zapobiec powodzi i erozji. Jeśli nie masz czasu na wyczyszczenie rynien, powinieneś zatrudnić profesjonalnego hydraulika, aby naprawić swój system odwadniający.

W celu oczyszczenia downspoutów, musisz wykopać rów około 10 stóp od domu. Wskazane jest, aby wyłożyć rów elastyczną rurą drenażową lub perforowaną rurą PCV. W skrajnych przypadkach może być konieczne dodanie suchej zabudowy na końcu perforowanej rury, aby woda mogła się rozproszyć i spłynąć z dala od domu. Powstała woda pozostawi nieprzyjemny zapach.

Runnel jest rozwiązaniem odwadniającym

Runnels są wspólnym rozwiązaniem dla zapobiegania przelewom rynien. Są one instalowane pod jezdniami i często są projektowane jako zintegrowane elementy krajobrazu ulicznego. Kanały potrzebują 5% nachylenia do odwodnienia, choć może się to różnić w zależności od topografii. Kanał o gładkiej powierzchni zmniejsza również ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń. Runnels są najlepiej zainstalowane wzdłuż pochyłej ulicy, ale mogą być używane w miejscach bez pochyłych powierzchni.

Runnels są funkcjonalne lub estetyczne, w zależności od projektu. Mogą być zaprojektowane tak, aby zbierać i kierować wodę deszczową do właściwego miejsca, takiego jak downspout lub chodnik. Runnels są zarówno ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie do zarządzania wodą deszczową. W niektórych miejscach nie można zastosować rur, co sprawia, że tunele są dobrą alternatywą. Mogą być również stosowane do rozprowadzania wody do różnych warunków, w tym obszarów nisko położonych.

Oprócz atrakcyjności, runnels zapobiegają również blokowaniu ścieżek. Ruszt odwadniający może również przekształcić runnel w drenaż rowu, ułatwiając dostęp do nich użytkownikom ADA. Ruszt jest również przydatny do zapobiegania gruzu downspout. Ten ruszt pozwoli również na przepływ wody pod rusztem bez blokowania go.

Rozwiązanie odwadniające do odprowadzania wody deszczowej z rynny jest doskonałym wyborem dla wielu właścicieli domów. To rozwiązanie może pomóc zapobiec wody z wejściem do domu przez kierowanie go w kierunku najniższej części nieruchomości, lub publicznej kanalizacji burzowej. Ważne jest, aby sprawdzić swoje lokalne kody run, aby zapewnić, że odpływ z rynny jest zgodny z lokalnymi przepisami i normami. Po zainstalowaniu, Runnel będzie zapobiegać wody z powrotem na swojej nieruchomości, powodując uszkodzenia bocznicy, zgniłe drewno, a nawet bugs.

Safest sposób odprowadzania wody deszczowej

Jeśli mieszkasz w Northern Virginia, wiesz, jak ważny jest dobry system rynnowy. Opady deszczu mogą powodować erozję wokół domu, a jeśli chcesz uniknąć tego problemu, musisz upewnić się, że twoje rynny działają prawidłowo. Przepełnione rynny mogą powodować erozję, więc ważne jest, aby umieścić bloki rozpryskowe wokół nich. Można je kupić w Walmart lub online, i trzeba będzie wystarczająco dużo dla każdego downspout. Instalowanie bloków rozpryskiwania może naprawić swój problem drenażu rynnowego, a także można zainstalować francuski drenaż, suchą studnię, lub podobny system.

W podziemnych rurach odwadniających rynny pozwalają wodzie płynąć w dół i wyjść gdzieś dalej. Podziemne rury drenażowe rynny zazwyczaj opróżnić do kanału odwadniania burzowego. Te doły są zwykle wypełnione kamieniami drenażowymi, aby umożliwić wodzie deszczowej wypełnienie przestrzeni powietrznej i przepływ do odpływu. Dla większości domów, instalując w ziemi rury odwadniające rynny może być dobrym wyborem. Jednak ważne jest, aby rozważyć lokalizację rur drenażowych.

Instalacja downspout przedłużenie powinno być wykonane, jeśli masz jeden. Przedłużenie powinno wystawać kilka centymetrów ponad fundament. W przypadku, gdy Twój downspout jest zakopany, możesz umieścić kamienie lub żwir, aby go wzmocnić. Można je również wyposażyć w bloki rozpryskowe lub aluminiowe przedłużenia dostępne w lokalnym sklepie z narzędziami. Tak długo, jak są one prawidłowo zainstalowane, będą bezpiecznie odprowadzać wodę. Dobry system odwadniający zapobiegnie zamarzaniu downspoutu w zimie.

Inną opcją jest beczka na deszcz. Są one doskonałym sposobem na zebranie nadmiaru wody deszczowej i ponowne wykorzystanie jej do innych celów. Jeśli nie trzeba używać wody w beczce, beczka deszczowa może działać dobrze jako alternatywa dla downspout. Beczki deszczowe występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Te beczki deszczowe muszą być utrzymywane regularnie i muszą być zainstalowane w miejscu, w którym mogą być chronione przed elements.

Alternatywy dla tradycyjnych downspoutów

W uzupełnieniu do standardowego downspoutu, właściciele domów mogą chcieć rozważyć zainstalowanie łańcucha deszczowego, odwróconych dzwonów lub kubków, aby skierować wodę z dala od fundamentu ich domu. Te alternatywy były już od wieków i można je nawet prześledzić do starożytnej Japonii. Te łańcuchy deszczowe są zakotwiczone w ziemi i kierują wodę do basenu, wypełnionego żwirem dołu lub beczki, z których wszystkie ostatecznie prowadzą do ziemi. Podczas gdy tradycyjny downspout nie ma żadnej z tych funkcji, będą one zrobić ich job.

Rain łańcuchy i downspout łańcucha są bardziej atrakcyjne niż tradycyjne połączenie rynny-downspout. Produkty te prowadzą wodę deszczową z dachu do serii kubków i łańcuchów, które ostatecznie prowadzą do rury spustowej lub dekoracyjnego pojemnika. Chociaż systemy te mogą nie poruszać wody tak szybko, jak downspout, robią przenieść więcej wody niż większość ludzi myśli, że robią. Istnieje wiele różnych wzorów do wyboru, a niektóre nawet oferują akcesoria, takie jak ozdobne pojemniki lub łańcuchy deszczowe, aby jeszcze bardziej poprawić ich wygląd.

Jedna popularna alternatywa dla tradycyjnych downspoutów to rainchain, który ma zarówno funkcję, jak i estetykę. Są one stosowane w japońskich domach od wieków i łączą funkcję z estetyką. Leją one wodę deszczową z dachu do zbiornika pod domem, zazwyczaj beczki. Łańcuchy deszczowe mogą być również wykorzystywane do zbierania wody deszczowej do użytku domowego. Japoński łańcuch deszczowy jest znany z wyższej wartości estetycznej niż tradycyjny downspout.

Inna popularna alternatywa dla tradycyjnych downspoutów to łańcuch deszczowy. Są to zazwyczaj wykonane z ogniw łańcucha, które są zawieszone pod nawisem dachu. Oni leją wodę z dala od domu i zapobiec uszkodzeniu od siły w dół. Łańcuchy deszczowe są doskonałą opcją w połączeniu z rynnami i innymi downspoutami. Łańcuch deszczowy odprowadza wodę z dachu do ukrytego podziemnego zbiornika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *